Bezpečnejšie Košice pre všetkých

Prekračujeme hranice nášho dvora a susedstva. Koncom roka 2022 sa nám podarilo uspieť v žiadosti o grant z nadácie Bloomberg Philanthropies na projekt Čas spomaliť – na ktorý sme získali grant 25 000 dolárov.  Jeho zámerom bolo zvýšiť bezpečnosť zraniteľných účastníkov cestnej premávky v našom meste. Okrem toho sme skvalitnili a skrášlili verejný priestoru v okolí veľkého „kruháča“ pri Daňovom úrade. To všetko pomocou umenia na asfalte. 

 

Náš projekt bol vybraný ako jeden z 19tich európskych projektov, ktoré boli realizované v roku 2023.  Súčasťou projektu bol intenzívny dialóg s mnohými organizáciami, ktoré sa venujú doprave, urbanizmu, umeniu, aktivizmu a práci s komunitami. 

Prínosy projektu:

  • zvýšená bezpečnosť v lokalite križovatky (viac priestoru pre chodcov, zmena v prednosti v jazde, zvýšenie prehľadnosti premávky)
  • skrášlený a zrevitalizovaný verejný priestor námestia pri križovatke
  • zlepšenie komunikácie medzi občianskymi iniciatívami, neziskovkami, mestom a mestom Košice
  • inšpirácia pre iné mestá

Všetky novinky o projekte nájdete na oficiálnom webe projektu, alebo na našom Instagrame

 

 

Foto: Roman Valenta, Jerguš Skoumal, Jana Lecáková, Dominik Tudoš a Bloomberg Philanthropies

Share:

Job Details

Portfolio Item comes with additional descrition & details fields. Descritpion field supports shortcodes and some allowed HTML like: Links, Blod Texts Paragraphs and etc. All details below are added from your dashboard, for each post individually. Ultricies fringilla nostra fermentum aenean, iaculis aptent ante.

Details

Iné projekty a aktivity