Veľkoplošná maľba na asfalte

Postupne prekračujeme hranice nášho dvora a susedstva. Koncom roka 2022 sa nám podarilo uspieť v žiadosti o grant z nadácie Bloomberg Philanthropies na projekt Čas spomaliť, ktorého zámerom je zvýšiť bezpečnosť zraniteľných účastníkov cestnej premávky v našom meste. Okrem toho projekt prispeje k skvalitneniu verejného priestoru v okolí „kruháča“ pri Daňovom úrade. To všetko pomocou umenia na asfalte. 

Náš projekt bol vybraný ako jeden z 19tich európskych projektov, ktoré budú zrealizované v 18tich krajinách Európy v roku 2023. Projekt realizujeme v spolupráci s ďalšími košickými organizáciami – HUBa, Street Art Communication, Cyklokoalícia Košice, KLUB, Tabačka Kulturfabrik a mestom Košice. Súčasťou projektu je intenzívny dialóg s mnohými organizáciami, ktoré sa venujú doprave, urbanizmu, umeniu, aktivizmu a práci s komunitami. 

Všetky novinky o projekte nájdete na oficiálnom webe projektu, alebo na našom Instagrame

 

Prvá fáza projektu Čas spomaliť je zrealizovaná.

Výsledkom je svieže nové námestie. Maľba má rozlohu 450 metrov štvorcových a vznikla za 7 dní. Na jej realizácii sa podieľalo Natreto studio, tím projektu Čas spomaliť a 11 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok.

DIZAJN. Jednotlivé línie sledujú trajektóriu ľudí, prechádzajúcich týmto verejným priestorom. Esteticky sa línie prepájajú s líniami okolitého priestoru a budov. Autori sa snažia podnietiť ľudí presúvajúcich sa na bicykli a kolobežkách, aby si na presun námestím vybrali koridor naznačený zelenou farbou a presúvali sa tak bezpečnejšie, oddelení od chodcov. Hravými prvkami vyzývajú všetky generácie spomaliť a užiť si tento vynovený verejný priestor.
(c) Design: Viktor Fehér a Pavol Mészáros, Čas spomaliť

Foto: Jerguš Skoumal, Čas spomaliť

Staňte sa aj vy hýbateľmi zmien! 

Vďaka vám dokážeme ešte viac. Ďakujeme za podporu!

Share:

Job Details

Portfolio Item comes with additional descrition & details fields. Descritpion field supports shortcodes and some allowed HTML like: Links, Blod Texts Paragraphs and etc. All details below are added from your dashboard, for each post individually. Ultricies fringilla nostra fermentum aenean, iaculis aptent ante.

Details

Iné projekty a aktivity